10سال مبتلابه روده تحریکپذیر .ده سال شبانه روز غرغرشکم دارم شدید.یبوست x

10سال مبتلابه روده تحریکپذیر .ده سال شبانه روز غرغرشکم دارم شدید.یبوست... و مضاف الیه با ذکر مثال ...
... از كجا باید بفهمیم ك ...
... چیست؟ 3-جمع برچندقسمت است؟ 4-جمع مذكرسالم چیست؟ 5-جمع مونث سالم چیست؟ ...
... من در نهی-امر به لا ...
... ی معرفه و نكره و را ه تشخیص آن و همچنی ...
... ضمایر مفعولی و فاعلی در عربی كدامند؟ ...

... چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 1 ...
... من چگونه میتوانم در سایت عضو شوم ...
... از montazar@tebyan.net به qanbari313@hotmail.com تغییر دهید. من عضو تایید اولیه می باشم.برایم ...
... کجاست ؟ چون در قسمت راهنما عضویت آدرس شرکت خ طالقانی - بین حافظ و ولی ...
... در سایت و یا تغییر اطلاعات وارد شده را داشته باشیم باید چه طور اقدام نماییم؟ ...
... تغییر نام ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

10سال مبتلابه روده تحریکپذیر .ده سال شبانه روز غرغرشکم دارم شدید.یبوست
21ساله.وزن39.قد150. 10سال مبتلابه روده تحریکپذیر .ده سال شبانه روز غرغرشکم دارم شدید.یبوست وضعف شدیدهم دارم.1ساله پیش شروع به مداواکردم.هرداروییکه تصورکنیدوتواین دنیاباشه مصرف کردم امابی نتیجه.1ماه پیش اندوسکوپی شدم زخم مری ومعده دارم.بیسموت ساب سیترات وپنتوپرازول خورم اما غرغرشکم وضعفم حل نشد.هفته پیش کولونوسکوپی شدم.گفتن تنبلی روده دارم.برا1ماه سناگراف ومبورین وایپرومید برام نوشته اماتواین ی هفته که میخورم تغییرنکردم.البته داوهای معدموهم گفته هنوزمصرف کنم.گفتن1ماهه کاملاخوب میشی.اماهمه میگنibsدرمان نداره تااخرعمر.توروخدابگین چکارکنم.بااین داوهاخوب میشم باتوجه به داروهای زیادی که خوردم و10ساله گرفتاراین مشکلم.ایاراهی هست.توروخداکمکم کنید.بریدم مخصوصاغزغزشکم که زندگی اجتماعیمونابود کرده.دیگه انگیزه ای برا زندگی ندارم.لطفاپاسخم درقسمت پرسش وپاسخ غیرعمومی باشه.
يکشنبه 12/6/1391

پاسخ :
باتشکرازمشاوره : در طب کلاسیک ، سندرم روده تحریک‌پذیر یا آی‌بی‌اِس (IBS‏)نوعی اختلال در عملکرد روده است که با درد مزمن در ناحیه شکم، احساس ناراحتی، نفخ و تغییرات در عادات روده‌ای،بدون هرگونه علت ارگانیک دیگری، مشخص می‌شود.اسهال یا یبوست می‌توانند علامت غالب باشند که ممکن است به صورت متناوب ظاهر شوند.

نوعی از این بیماری که در آن اسهال علامت غالب باشد IBS-D و نوعی که یبوست علامت غالب را تشکیل دهد IBS-C، نامیده و به نوعی که این دو علامت متناوباً ظاهر شوند IBS-A می‌گویند. آی‌بی‌اس ممکن است پس از یک عفونت به وجود آید که آن را آی‌بی‌اس پس از عفونت، یا IBS-PI نامند.

یک واقعهٔ استرس‌زا در زندگی و یا شروع بلوغ، می‌تواند بدون علت پزشکی دیگری، آغازگر آی‌بی‌اس باشد. حالت‌های مختلفی از جمله عدم جذب فروکتوز، بیماری سلیاک،عفونت‌های خفیف و عفونت‌های انگلی مانند ژیاردیازیس، انواع بیماری‌های التهابی روده،یبوست مزمن عملکردی، و دردهای عملکردی مزمن در ناحیه شکم ممکن است به صورت آی‌بی‌اس تظاهر کنند. در آی‌بی‌اس، آزمایش‌های معمول بالینی هیچ‌گونه اختلالی را نشان نمی‌دهند، هر چند روده‌ها ممکن است حساسیت بیشتری نسبت به برخی محرک‌های خاص مانند تست عبور بالون نشان دهند.

علی‌رغم آنکه علت دقیق آی‌بی‌اس پزشکی کلاسیک مشخص نیست، رایج‌ترین تئوری این است که آی‌بی‌اس از اختلال در تعامل میان مغز و دستگاه گوارش پدید می‌آید، اگرچه ممکن است نوعی اختلال در فلور روده‌ها و یا دستگاه ایمنی بدن نیز در ایجاد آن نقش داشته باشد.آی‌بی‌اس اغلب بیماران منجر به شرایط خطرناک نمی‌شود اما به‌خاطر عوارض جانبی همچون درد مزمن و خستگی، می‌تواند هزینه‌های درمانی بیمار را افزایش داده و باعث افزایش غیبت بیماران از محل کارشان شود.محققان گزارش کرده‌اند که شیوع بالای سندرم روده تحریک‌پذیر،می‌تواند باعث افزایش هزینه‌های اجتماعی گردد.این بیماری همچنین یک بیماری مزمن است که می‌تواند کیفیت زندگی بیمار را به طرز چشم‌گیری تحت تأثیر قرار دهد.

درمان از نگاه طب سنتی
کار بر گرامی روشهای طب طبیعی مانند حجامت و... بطور کلی برمبنای احیای طبیعت بدن وافزایش انرژیهای درونی وتنظیم سیستم های خودکار درجهت مبارزه با عامل بیماریزا وحفظ تعادل بدن استوار میباشد ، و برد درمانی بالای دارند و برنامه های درمانی نتیجه قطعی دارد البته بعد از معاینه لازم و تشخیص صحیح توسط یک پزشک با تجربه طب سنتی ، نه هر فرد مدعی . اینکه مشکل شما چیست؟ بعد از اخذ شرح حال و معاینه پزشک با نگاه مزاجی و توجه به سن و جنس و عادات شما مشخص میشود و در این سبک طبیب تنها با اسم بیماری و بیماری سرو کار ندارد بلکه با بیمار سرو کار دارد، البته امکان دارد هر پزشک صاحب نامی هم در مرحله تشخیص و هم در مرحله درمان خطای درمان داشته باشد ، اما اصلاح مزاج و تنظیم تغذیه و انجام حجامت جزو ارکان درمان شماست.
موفق باشید

موفق باشید

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... 2.5 ساله دارم که به تازگی رفتارهای پرخاشگرانه انجام میدهد. مثل پرتاب کردن ...
... پسر3 ساله ای دارم که هنوز دستشویی اش را به من نمی گوید و اگر پوشکش نکنم ...
... دارم که به شدت بهم وابسته است و شبا پیش خودم میخوابه تا حدی که باید من ...
... خدمت خانم دكتر فردوسی من مادری هستم 27 ساله و شاغل كودكی 2 ساله و نیمه ...
... و روابط اجنماعی من متوسط رو به پایین هست و همسرم 27 سال دارد و دارای روابط ...
... پسری دارم سوم دبیرستان. به تازگی  متوجه شدم که او در اینترنت موضوعاتی ...

... و شرح ازمایش تیتراسیون اسید و باز و تیت ...
... و اسید بوریك را بنویسید. 2. آیا H2B4O7 در طبیعت وجود دارد یا خیر؟ لطفا اگه ...
... قلیایی برای مدتی در معرض هوا قرار گیرند مخلوط پیچیده ای از ترکیبات شیمیایی ...
... تربانتین چیست؟ ...
... ازمایش تیتراسیون میخواستم.اگه لطف کنید اطلاعاتی درباره ی hcl و naoh بهم بدین.برای ...
... سولفوریک یک درصد رو با محاسباتش میخواستم ممنون میشم اگه جواب بدید آینده ...

سایر مطالب

سایر مطالب

*